Κυριακή 11 Δεκεμβρίου 2016

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ- ΚΑΛΛΙΘΕΑ: 3-1- ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ

Με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 3-1 έληξε πριν από λίγα λεπτά το κυριακάτικο παιχνίδι μεταξύ Αχαρναϊκού και Καλλιθέας στο οποίο φάνηκε εξαρχής η υπεροχή του Αχαρναϊκού, που μπήκε πιο ζεστά στον αγωνιστικό χώρο έναντι των φιλοξενούμενων οι οποίοι ξεκίνησαν μετά το πρώτο 10λεπτο να πιέζουν ψηλά.
ΤΑ ΓΚΟΛ:

Στο 14' ο Αχαρναϊκός κερδίζει πέναλντι στο οποίο αν και αρχικά αστοχεί με τον Ντούνη να αποκρούει τη μπάλα, ωστόσο επαναφέρει σωστά κάνοντας το 1-0 για τον Αχαρναϊκό. Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 53' ο  Ντούνγκα δέχτηκε την πάσα από τον Γουερέ, όμως δεν κατάφερε να σπάσει το τεχνικό οφσάιντ με αποτέλεσμα το γκολ να ακυρωθεί για τους Μενιδιάτες.

Στο 72' η ομάδα των Αχαρνών θα κάνει το 2-0 με ένα εύστοχο σουτ του Τζιώρα.

Το 3-0 δεν θα αργήσει να γίνει έπειτα από την πάσα του Ματσούκα σε Παπατόλιο που στέλνει και πάλι τη μπάλα στα δίχτυα της αντίπαλης ομάδας.

Η ομάδα της Καλλιθέας σκοράρει για πρώτη φορά στο ματς, στο 83ο λεπτό με τον  Μάκο από δεξιά να γυρίζει στον Γκίνη και αυτός από το ύψος του πέναλτι στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

Στα επτά εναπομείναντα λεπτά αν και η Καλλιθέα προσπάθησε να πρεσάρει τον Αχαρναϊκό ωστόσο φάνηκε αδύνατο να ανατρέψει το αποτέλεσμα του αγώνα το οποίο φάνηκε να έχει διαμορφωθεί μετά και το τρίτο γκολ της ομάδας του Μενιδίου.

ΟΙ ΚΑΡΤΕΣ:

41': Κίτρινη κάρτα για τον Μάκο

49': Κίτρινη κάρτα για τον Ντούνγκα

50': Κίτρινη κάρτα για τον Γουόρντεν

67': Κίτρινη κάρτα για τον Τσεμπερίδη.

ΟΙ ΧΑΜΕΝΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ:

8': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αχαρναϊκό, με τον Γουερέ να στέλνει την μπάλα άουτ από κοντά έπειτα από σέντρα του Ματσούκα.

53': Γκολ για τον Αχαρναϊκό που ακυρώνεται ως οφσάιντ. Ο Ντούνγκα δέχτηκε την πάσα από τον Γουερέ, όμως δεν κατάφερε να σπάσει το τεχνικό οφσάιντ.

ΟΙ ΑΛΛΑΓΕΣ:

12': Αναγκαστική αλλαγή για την Καλλιθέα. Ο Συριόπουλος στην θέση του Λεβέντη.

28': Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για την Καλλιθέα. Αποχωρεί τραυματίας ο Τσίπρας, με τον Σμυρλή να τον αντικαθιστά.

60':Αλλαγή για τον Αχαρναϊκό: Έξω ο Ντούνγκα, μέσα ο Τζιώρας.

70': Αλλαγή για τον Αχαρναϊκό: Μέσα ο Παπατόλιος, έξω ο Τσεμπερίδης

76': Αλλαγή για την Καλλιθέα. Έξω ο Ηλιάδης, μέσα ο Τοπάλι.

79': Αλλαγή για τον Αχαρναϊκό. Εκτός ο Ματσούκας, μέσα ο Παβλούκος.